Welcome to our lifes


.......Aly............ Ma .............Lil............... Do........

vineri, 24 iunie 2011

Din categoria: despre barbati, relatii si alte nimicuri...

...din aceeasi categorie cu postarea de mai jos, am si eu o mare nedumerire...sau vorba lui Ma, stiu clar raspunsul, dar astept sa vad ce zice lumea. Este o vorba in popor care zice "ochii care nu se vad se uita". Asa sa fie oare?
Ce se intampla daca ai/sau nu o relatie cu cineva de care-ti place mult si la scurt timp persoana respectiva pleaca. Ti-e dor prima zi, a doua, a treia si poate si a 10a zi...dar pana cand ti-e tot dor de persoana respectiva? Cand incepi sa uiti de ea? Uiti vreodata?
Povestea care urmeaza e strict ipotetica: O fata intalneste un baiat (nici macar nu conteaza circumstantele). Se plac?!? Ies la o intalnire..apoi la inca una si inca una. Vorbesc zilnic. Nu au o relatie dar se saruta cand se intalnesc. E prea scurt timpul sa fie vorba de iubire, dar exista sentimente. El pleaca. Fata isi continua viata cu bune si rele. Apar alti "ficiori" mai mult sau mai putin interesanti. La inceput isi aminteste de el in fiecare zi...si apoi tot mai rar. Trece timpul si ea e convinsa ca l-a uitat. El se intoarce...
Ce urmeaza?

Desire Makes Living Adventurous

12 comentarii:

  1. cand se intoarce el.. ea vede daca chiar l-a uitat sau nu...:) si.. eu cred ca ochii care nu se vad se uita.. da nu uita ca in liceu nu vedeam o persoana luni d zile si apoi, vara, mare, soare si sentimentele erau la loc:))) bine, asta era atunci, dar din experientele recente... sunt convinsa ca ochii care nu se mai vad, deloc, se uita:)

    RăspundețiȘtergere
  2. Tu nu stiu...ca eu am o persoana pe care si daca n-o vad luni de zile,cand ma intalnesc cu ea am emotii si sunt agitata si...poate indragostita:)

    RăspundețiȘtergere
  3. atunci cel mai bine ar fi sa schimbam zicala cu "ochii care nu se mai vad deloc se uita" :)) pentru ca altfel mie nu mi se pare valabila :)

    RăspundețiȘtergere
  4. nu se mai vad deloc pana in august?:)))

    RăspundețiȘtergere
  5. si ma...asta inseamna ca esti indragostita o data la 3,4 luni si tot timpul de aceeasi persoana? si daca nu o s-o mai vezi deloc, niciodata (doamne feri) asta inseamna ca ai uitat-o? nu mai inteleeeg nimic :)) off

    RăspundețiȘtergere
  6. :))) maria hai sa nu facem foarte personala treaba :))...nunu...ziceam asa, in general, sa schimbam cu totul zicala din popor ca sa fie adevarata

    RăspundețiȘtergere
  7. E destul de relativa toata povestea asta... Adica poti sa nu vezi (deloc :)) o persoana si 10 ani si cand te intalnesti cu ea sa ai impresia ca nici macar nu a plecat vreodata de langa tine. Dar asta depinde si de cat de mult s-a schimbat acea persoana in timpul in care a lipsit (ca daca apare cu carii si cu chelie, sigur nu vei mai avea acei fluturasi in stomac pe care-i aveai candva). :D

    RăspundețiȘtergere
  8. eu am tot timpul...si daca are chelie si daca isi face/reface tatuaje:P fluturii mei nemuritori:)) chiar as putea sa scriu odata despre fluturii astia:))

    RăspundețiȘtergere
  9. ma calmeaza-te ca deja iti vad fluturii p'aici:)) numa gandul iti provoaca fluturasi:P am vazut o poveste la tv odata, care m-a dat peste cap: o doamna a avut o iubire in tinerete, el a plecat nush unde, ea dupa ani d suferinta si-a refacut viata,s-a casatorit, a avut multi copii, nepoti, stranepoti.. Cand i s-a luat interviul ea avea in jur de 90 de ani. Si intrebata de iubirea din tinerete a zis ca in ciuda faptului ca si-a refacut viata alaturi de altcineva, a dormit in fiecare noapte cu poza lui sub perna si ca sotul ei stia si n-avea ce sa-i faca, si ca considera in continuare ca el era jumatatea ei... No si atunci m-am panicaaaat! Adica cum, oare exista varianta sa nu uiti nicioadata pe cineva?

    RăspundețiȘtergere
  10. io-s foarte de acord cu doamna aceea....iti dai seama ca si filmele sunt inspirate din intamplari reale..."scrisori catre Julieta" si altele despre povesti deastea sunt...si sigur au un sambure de adevar..eu cred in destin si in suflete pereche...dar cam degeaba daca nu poti demonstra nici ca l-ai gasit,nici ca nu..

    RăspundețiȘtergere
  11. scenariul asta imi suna cunoscut :) oare toate fetele suntem la fel? sensibile si romantice si barbatii pleaca si atat? :))

    RăspundețiȘtergere
  12. dana, e un scenariu destul de general si simplut...asa ca sa ne putem toate plia povestile pe "scheletul" asta. si sunt ferm convinsa ca nu numai tu si eu am trecut prin asta. eu nu inteleg in schimb de ce numai barbatii pleaca si atat? :)) oare noi nu putem pleca? daca plecam o sa afecteze pe cineva? si ca sa fiu in ton cu tema, o sa ne uite repede ochii? :)

    RăspundețiȘtergere