Daca tot se practica titlurile in cifre sa fim si noi in ton si sa ne laudam ca suntem doua inginere acum si licentiate( eu si Ma) cu o nota destul de mare ...9,75 fiind nota la partea orala ,unde ne-am descurcat mai bine:)) desi nici cu partea scrisa nu a fost deloc rau... Una peste alta avem medii bunicele si suntem pregatite sa ne aprofundam din toamna studiile cu un master, nu stim exact la ce..la buget sa fie ,nu? Multumim din suflet celor care ne-au suportat si ne-au sustinut in ultima vreme cu toate ca suntem constiente ca nu a fost deloc usor..incepand de la familie ,prieteni,colegi si in primul rand fetitei mele pe care am neglijat-o putin,dar stiu ca ma revansez si ma iarta:)..Asta suna a discurs de Oscar:) dar chiar sunt necesare multumirile astea...in special unei persoane dragi fara de care sunt convinsa ca nu ma descurcam la fel de bine:*
Stiti sentimentul acela cand astepti cu nerabdare un eveniment, o anumita zi,ceva important in viata ta si ai impresia ca timpul trece cu incetinitorul, toata lumea iti spune ca va fi bine,dar nimeni nu-ti poate stapani emotiile, lacrimile si teama de necunoscut care te incearca.....Cand deodata...vine acea zi.....si puff.....trece cu o viteza nebanuita ca si cum ar fi o secunda. Nici nu apuci bine sa te dezmeticesti ,sa te bucuri sa realizezi ca a trecut si a fost bine......
Intr-un final trebuie sa dai piept cu realitatea,constati ca sunt alte lucruri poate mai importante de rezolvat....universul nu se invarte in jurul tau si timpul nu s-a oprit in loc sa asiste la eventimentul tau super-important ....Ramai probabil cu o amintire placuta, o experienta din care ai avut ce invata....si pur si simplu o anexezi in memoria ta alaturi de celelalte evenimente din viata ta...totusi trebuie sa le pui in ordine dar sa lasi suficient spatiu pentru alte si alte "dosare importante" care vor urma....
The show must go on!!!!
Felicitari amandurora! Pe Ma am felicitat-o deja o data, da stiu ca ii place :))
RăspundețiȘtergeremai zii, mai zii ca asa frumos sunaaaa:))
RăspundețiȘtergereIti multumim amandoua mult mult si pt ajutorul acordat:) Si multumim celor care ne-au suportat toanele din ultima perioada...stiu ca nu-i usor sa suporti o femeie insarcinata (asa-i Do?) ..dar nici o fata stresata de licenta nu-i de trecut cu vederea... pam pam..au trecut toate..acum sa vedem ce urmeaza,Doamne ajuta!
dupa cum v-am zis deja, sunt mandra de voi! Luv:*
RăspundețiȘtergere