Sambata seara in schimb, decizie grea: incotro? Dupa cateva discutii si consultari cu grupul cu care am iesit, am decis. Buuun, acum derulam inapoi cu cateva ore. Ca orice d-soara care se respecta, inainte de-o iesire mondena in club, trebuie sa urmez cateva ritualuri indispensabile: spalatul si aranjatul parului (cu toate produsele aferente frumos mirositoare), dusul cu gelul de dus care neaparat tre sa miroase a cocos, extra cremuirea cu body butterul cu extrase de fructe exotice, 5 ture de deodorant si antiperspirant ca doar "transpiratia strica reputatia", alegerea cu grija si sfintenie parfumului care se potriveste cu tinuta, etc. Deci, dupa aprox 2 ore, sunt in sfarsit gata de plecare. Intru in club, 20 de min mai tarziu reusesc sa ajung la bar, 40 de min mai tarziu reusesc sa revin la grup cu un long-island in mana si cu un look total diferit fata de cel cu care am intrat. Problema principala ca cluburilor din oras este faptul ca si-au propus sa concureze cu saunele findlandeze. Nu intentionez in niciun caz sa discut despre metode de ventilare sau aerisire, ma voi limita la un clasic "nu mai pot de caaaaald". In jur, toti oamenii aceasi probelma: unii au improvizat evantaie din servetele, altele(nu dau nume,Do) din plicul cu care si-a accesorizat tinuta. TOATA LUMEA, efectiv TOATA LUMEA- extra transpirata. Rochita mea atent aleasa era uda leoarca, parul meu atent coafat era afro-style si machiajul meu era undeva pe podea... si repet, nu doar eu eram asa. Poate de-aia nici nu a fost atat de grav, ca lookul de acasa nu se potrivea cu cel din club, pentru ca cu totii eram asa. Oricum, ca si invatatura de minte, data viitoare voi incerca o tinuta mai lejera, gen un furou racoros de matase:)) Pentru ca, dupa cum am zis, aceasta problema se regaseste in toate cluburile supra-aglomerate din oras, le propun un intro, asa ca sa dea cartile pe fata de la inceput:
www.youtube.com/watch?v=4qOD46MDanw
www.youtube.com/watch?v=4qOD46MDanw
True! :)
RăspundețiȘtergere